ZPO w Głogowie Małopolskim

Warunki socjalno-bytowe

Zakład zapewnia bardzo dobre warunki socjalno-bytowe. Dysponuje 50 nowoczesnymi, mobilnymi łóżkami rehabilitacyjnymi z materacami zmiennociśnieniowymi dla podopiecznych w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych. W salach pacjentów ( nad każdym łóżkiem) zainstalowany jest system przywoławczy. Przy każdym pokoju znajduje się przestronny węzeł sanitarno-higieniczny wyposażony w pomocne uchwyty dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie sale wyposażone są w nagłośnienie oraz TV z możliwością transmisji mszy i innych uroczystości z kaplicy zakładu.

Gwarantujemy wysoki standard wszystkich pomieszczeń, które dostosowane są do potrzeb pacjentów. Budynek pozbawiony jest barier architektonicznych. Wyposażony został w podjazdy dla osób niepełnosprawnych i poręcze przyścienne po obu stronach szerokich korytarzy. Posiada bezpośrednie wyjście do ogrodu. W budynku znajduje się również kaplica pod wezwaniem Świętego Wincentego a Paulo.

Zakład posiada własną kuchnię. Posiłki dla pacjentów przygotowywane są na miejscu zgodnie z zaleceniami dietetycznymi:

  • posiłki podstawowe – trzy razy dziennie,
  • posiłki dodatkowe – odpowiednio do diety i stanu zdrowia pacjenta.

Pacjenci mają do dyspozycji pokój dziennego pobytu, który dzięki odpowiedniej aranżacji umożliwia spędzanie wspólnych chwil z bliskimi w atmosferze zbliżonej do domowego klimatu.

Skip to content